DERMAROLLER UYGULAMALARI

Dermapen uygulaması ( buraya dermapen uygulaması backlinki ) ile benzerlik gösteren bir diğer cilt bakım uygulaması ise “Dermoroller uygulaması”dır. Bu uygulama genelde cildinde tahriş olmalar bulunan ya da cildinde soyulma, dökülme yaşamış hastalar için uygulanmaktadır. Eğer sizlerin de bu ve benzeri şiayetleriniz var ise, dilerseniz sizler de kliniğimizi ziyarette bulunabilirsiniz.

Dermorel uygulamaları genel olarak cildi yenileme uygulamaları olarak genellenebilirler. Ciltte dermapen uygulamaları gibi çok sayıda küçük mikro kanallar açılarak işlem uygulanmaktadır. Dermoroller uygulamasında bir silindir üzerinde bulunan minik iğnecikler yer almaktadır. Bu minik ( mikro ) iğnecikler mikro kanallar oluşturup cilt tarafından bu oluşan kanalların birer yara olduğunu algılamasını sağlatmaktadır. Böylece cilt, bu mikro kanalları yara gibi algılayarak o bölgeyi onarmak için kolajen hormonu sentezleyip o bölgeye yollar. Cilt yapısına ve de cilt problemine bağlı olarak seansın süresi ve seans sayısı değişiklik göstermektedir. Manuel olarak yapılan bir işlemdir.

Dermoreller tedavisinin en önemli özelliklerinden biri şüphesiz ki cildin dış yüzeyine herhangi bir zarar vermeden müdahale ediyoliyor olmasıdır. Aynı şekilde cilt yakılmadan ve sağlam dokulara zarar vermeden tedavi süreci işlemektedir. Tedavinin esas amacı kolajenlerin uyarılarak tamamen doğal yollar ile normalden daha fazla kolajen sentezlenmesi sağlanmasıdır.

Tedaviye dair şu ana kadar herhangi bir yan etki tespitinde bulunulmamıştır. Her cilt tipine uygun olan bu yöntem ile sizin de cilt tipiniz ne olursa olsun tedavi olabilirsiniz. Seans sayısı problemin derinliğine ve de cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Standart olarak ortalama 6 seanslık bir uygulamanın ardından gözle görülür farklara şahit olabilirsiniz. Dileyen müşterilerimiz, talep etmesi halinde 10 seansa kadar da bu tedaviyi çıkarabilirler. Seanslar ortalama olarak 40 dakika sürmektedir.

İnce çizgi veya kırışıklıklarınız varsa, cildinizde çatlaklar bulunuyorsa, saçlarınızda dökülmeler bulunuyorsa, yanık yaranız mevutsa, cilt lekeniz bulunuyorsa ya da selülitlerinizden şikayetçiyseniz bu tedavi metodu tam olarak sizin derdinize derman olacaktır.

Aynı zamanda kan akışını hızlandıracağı için, bununla beraber kendinizi çok daha enerjik hissetmenizi sağlayacaktır. Sizler de konuyla alakalı olarak müşterimiz olmak ve bu tedavi şeklini uygulamak isterseniz, sağlık merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.


Randevu Alın!

Bizlere bu numaralardan ulaşabilirsiniz.
+90 (0232) 323 70 70 veya +90 (0544) 818 69 99