Vücut Şekillendirme Estetiği

Vücut şekillendirme ameliyatları genellikle aşırı kilo verme sonrası (post bariatrik cerrahi) veya daha az sıklıkla yaşın ilerlemesi ile vücudun birden fazla bölgelerinde toparlama ameliyatı gerektiren sarkma ve şekil bozukluğu oluşan hastalarda yapılan kombine ameliyatlardır. Bu ameliyatlar hastanın genel sağlık durumuna ve yapılacak işlemlerin sayısı ve süresine bağlı tek seansta veya birden fazla seansta yapılır.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Ameliyattan önce hastaların yaşı ve mevcut sağlık durumlarına göre detaylı bir rutin muayeneden geçerler ve gerektiğinde akciğer hastalıkları veya kardiyoloji uzmanına danışılır. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve süresi yapılacak işleme bağlı 4-6 saat ve bazen daha uzundur. Genellikle aynı seansta yapılan ameliyatlar meme küçültme/dikleştirme ve karın germe/belt lipektomi, meme küçültme/dikleştirme ve kol germe, karın germe/belt lipektomi ve popo kaldırma, karın germe/belt lipektomi ve uyluk germe ameliyatlarıdır.


Randevu Alın!

Bizlere bu numaralardan ulaşabilirsiniz.
+90 (0232) 323 70 70 veya +90 (0544) 818 69 99