YÜZ HACİMLENDİRME

Çeşitli dolgu maddelerinin derinin alt katmanlarına enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu estetğine kısaca “yüz dolgusu” denmektedir. Derideki yaşa bağlı olarak gelişen ince ve kalın derinlikteki kırışıklıkları onarıp giderebilmek, ağır yara izlerini tedavi edip kapatabilmek, ciltteki çukurlaşmış bölgeleri gidermek, ince dudak yapısını daha dolgun hale getirmek, yanaklara dolgunluk vermek amacı ile kullanılan maddelerin geneline de “yüz dolgusu” denebilmektedir. Buradaki dolgu kelimesi, genel olarak cildin alt kısımlarına uygulanarak cildin iç kısımlarını doldurmak amacı ile kullanılmaktadır.

Yüz dolgusu uygulamasının uygulanış amaçlarının başında, genç bir görünüm kazanmak gelmektedir. Yüz dolgusu işlemi sonrasında çok kısa bir süre içerisinde çok daha genç bir görünüme sahip olursunuz. Yüzdeki kontrolümüz dışında olan yorgun yüz ifadesi bu yöntem ile giderilebilmektedir. Yıllar içerisinde, yaş ile beraber cildimizde bulunan elastik lifler, kollajen içeren lifler, yağ tabakasının incelmesi sebebiyle çeşitli bölümlerde kırışıklıklar ve de sarkmalar meydana gelmektedir. Bu yöntem sayesinde kırışıklık ve sarkmalar çok kısa sürede giderilebilir. Özellikle de yüzün alt kısımları ve gözlerin çevresindeki morluklar ve sarkmalarda oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Kırışıklık ya da çukurlaşmış bölgenin doldurulması ile ilgili olarak, bölgenin deri yapısına göre kullanılan dolgu malzemeleri de değişiklik gösterebilmektedir. Bazı durumlarda uygulanan dolgularda kollajen üretimini arttırıcı etki yaratabilmektedir.

Uygulamada öncelikli olarak şikayet edilen bölgeyle alakalı ufak bir test yapılarak, cildin yapısı hakkında bilgi sahibi olunur. Ardından dolgu maddeleri, şikayet bulunan bölgeye doğru dolgu malzemesi seçilerek ince ufak bir iğne yardımı ile enjekte edilir. Enjeksiyonun tamamlanması işlemi yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Dolgudan sonra sonuç hemen görülmektedir. En büyük artılarından biri, dolgu işleminin bitmesi ile beraber hastamız günlük rutinine kaldığı yerden devam edebilmesidir. Tek seansta işlem başarılı olarak tamamlanmaktadır. İşlemin kalıcılık süresi ise, günlük yaşam temponuza bağlı olarak değişebileceği gibi ortalama 8-18 ay arasındadır.

Uygulamanın ardından günlük rutininize dönebilirsiniz lakin uygulamadan sonra iki gün boyunca ağır spor yapılmaz. Uyku pozisyonu olarak sırt üstü yatarak, yüze baskı uygulanmasından kaçınılmalıdır. Çok soğuk ya da çok sıcak banyo yapılmamalıdır. Yüze hafif çok bastırılmadan masaj yapılabilir. Herhangi bir şişkinlik yaşanmaması adına, uygulamadan sonra yaklaşık 10-15 dakika kadar buz uygulaması yapılması faydalı olacaktır.

Yüz sarkması şikayeti olanlar, alın çizgileri derinleşmiş olanlar, 2 kaş arasında veya kaş çevresinde bulunan çizgiler, ağız ve çene etrafında oluşan kırışmalar, kaşa şekil verebilmek isteyenler, dudak şeklinden ya da dolgunluğundan şikayeti olanlar, sivilce ya da akne izleriyle başı dertte olanlar, burnunun şeklini beğenmeyerek kaldırmak isteyenler için yüz dolgusu işlemi uygulanabilmektedir.


Randevu Alın!

Bizlere bu numaralardan ulaşabilirsiniz.
+90 (0232) 323 70 70 veya +90 (0544) 818 69 99